GenelSuriye Dostları

Irak başbakanı Maliki, Irak halkının desteğine teşekkür etti

Irak başbakanı Nuri el’Maliki, Irak halkının ülkenin dört bir yerinde Irak hükümeti ve kendine yönelik destek gösterilerine teşekkür etti.

Maliki yayınladığı bildiride, Irak halkının milli birlik ve beraberliğine her zamandan daha fazla ihtiyacı olduğunu belirterek, her türlü şiddetten kaçınılması gerektiğini, etnik ve mezhepler arasında da çatışmaların çıkarılmasına dair fitnelere karşı da uyanık olunması ve fırsat verilmemesini istedi.

Irak halkının birlik ve beraberliğinin olduğu sürece düşmanların komplolarının etkisiz hale geleceğini belirten Irak başbakanı Maliki, bu durumun aynı zamanda ülkenin güvenliği ve sebatının sağlanması için de gerekli olduğunu bildirdi.

Maliki, Irak’ta her türlü teröre karşı halkın dayanışmasını en önemli tedbir olarak nitelerken düşmanların ülke içinde fitneci siyasetlerle meşgul olduklarını ve bundan dolayı Irak halkının her bireyine son derece önemli görev düştüğünü dile getirdi.

Bilindiği gibi son bir kaç günde başta Bağdat olmak üzere Babil, Kerbela ve diğer bir çok şehirde Maliki ve hükümete destek yürüyüşlerinde düşmanların devrik Saddam ve Baas kalıntılarını devlet kadrolarında istihdam ettirmeye yönelik komplolarına dikkat çekmişler ve bu komploların gerçekleştirilmesine izin verilmemesi istenmişti.

Irak’ta hükümet karşıtı gruplar terörle mücadele kanununda değişiklik yapılarak Baas kalıntılarının devlet kadrolarına geçmeleri için fırsat kolluyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı