GenelIrak Gerçekleri

Irak Bedir Teşkilatı Genel Sekreteri: Önceliğimiz Suriye sınırından ziyade Musul ve Telafer’dir

Irak Bedir Teşkilatı Genel Sekreteri, Irak Gönüllü Halk Güçlerinin şu an önceliğinin Musul’un sağ kıyısı arasında kalan bölgeyi ve batıda Telafer’in bir bölümünü kurtarmak olduğunu vurguladı.

Irak Bedir Teşkilatı Genel Sekreteri Hadi El-Amiri Irak basını ile yaptığı röportajda şunları söyledi: ‘Irak Gönüllü Halk Güçleri, Musul ve Telafer arasında kalan bölgelerdeki savaşı ortak operasyon odaları ve silahlı kuvvetlerle koordine halinde bitirmek için, Irak-Suriye sınırına doğru olan operasyonlarını durdurmuştur.

Irak Gönüllü Halk Güçleri, Musul ve Telafer arasındaki bölgeleri temizledikten sonra Suriye sınırına doğru ilerleyecektir.

Musul ve Telafer arasındaki bölgeleri kurtarma savaşı, Felluce ve Ramadi savaşı gibidir. Çünkü Ramadi kurtarılana ve teröristlerin iki bölge arasındaki yardım kanalları tamamen kesilene kadar, Felluce şehrini tamamen temizleyemedik.’

Neyneva eyaleti 17 Ekim 2016 yılından itibaren Musul şehrini IŞİD teröristlerden kurtarmak için kapsamlı askeri operasyonlara şahit olmaktadır. IŞİD 2014 yılı haziran ayında bu şehri işgal etmiştir.

Irak güvenlik güçleri operasyonlarında önemli ilerlemeler kaydetmiş ve Musul’un sol kıyılarını tamamen kurtarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı