GenelIrak Gerçekleri

Irak halkı katil İsrail’e karşı imza kampanyası başlattı

Irak halkı “Siyonist İsrail rejimi ile herhangi bir işbirliği ve etkileşimin Irak’a ihanet olduğunu vurguladı.

Irak’ta İslami direniş grupları, bazı Arap ülkeleri ve Siyonist rejim arasındaki ilişkilerin normalleşmesine karşı “İsrail Nefreti” belgesini imzaladı.

Bazı Arap devletlerinin Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesi ve ilişkilerinin açıklanmasının ardından, Irak İslami Direniş Ordusu’nun komutanları “Aşağılama Belgesi” başlıklı ortak bir açıklamada, Irak anayasasına göre Siyonist rejimle herhangi bir ilişki suçtur.’ denildi.

İslam Direnişinin Iraklı komutanları, bu belgede yer alan Iraklı grupların ABD’nin, Siyonist rejimle ilişkilerin normalleştirilmesi bahanesiyle Irak’ta casusluk yapmakta bulunduğunu belirterek, “Siyonist İsrail rejimi ile herhangi bir işbirliği ve etkileşimin Irak’a ihanet ettiğini” vurguladı.

Irak halkının, hükümetin ve siyasi fraksiyonların, Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesine karşı olduklarını vurgulayan Irak’ın İslami direniş grupları, “Siyonist rejimle ilişkileri normalleştirmek isteyenlerin de yasal, dini ve popüler olanlarını kabul etmesi gerekir.’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu