GenelSuriye Dostları

Irak hükümeti terörizmle mücadelede kararlı

Irak bakanlar kurulu, ülkenin batısında yer alan el’Anbar’da teröristlere karşı başlatılan operasyonların bu ülkede teröristlerin ortadan kaldırılıncaya kadar süreceğini bildirdi.

Fransa haber ajansının bildirdiğine göre, Irak bakanlar kurulu dün bütün bakanların ortak imzasıyla yayınladığı bildiride, el’Anbar eyaletinde Suriye ordusu, güvenlik güçleri ve aşiretlerinin, Irak-Şam İslam Devleti terör örgütü ve taraftarlarına yönelik operasyonlara Irak hükümetinin tam destek verdiği ve vermeye de devam edeceği bildirildi.

Bu arada Irak başbakanı Nuri Maliki de, Irak’ta bulunan yabancı ülkelerin diplomatik temsilcileriyle yaptığı görüşmede, el’Anbar’da devam edene operasyonlarda, Irak ordusu, güvenlik güçleri ve aşiret güçlerinin bir tarafta yer alırken diğer tarafta da teröristlerin olduğunu söyledi.

Maliki, Irak’ın terörle savaşının gerçekte dünyanın terörle savaşı olduğunu zira terör ve aşırılığın tehdit ve tehlike kaynağı sayıldığını söyledi.

Irak başbakanı, BM Güvenlik Konseyi’nden Irak devleti ve halkının terörle savaşında Irak devletine destek vermesini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı