GenelSuriye Düşmanları

Irak Kürdistan Yerel Yönetimi Katar ile birlikte Irak’a teröristlerin girişi konusunda işbirliği yapıyor

Irak Meclisinde ‘Irak Kanun Devleti’ne bağlı milletvekillerinden Mofid el’Beldavi, Irak Kürdistan Yerel Yönetimi’nin Irak’a teröristlerin girişi konusunda Katar ile işbirliği yaptığını bildirdi. Katar’ın Irak’ın içişlerine müdahale ettiğini belirten Iraklı milletvekili bu konuda Irak Kürdistan Yerel Yönetimi’nin Katar ile teröristlerin Irak’a girişi konusunda işbirliği yapmasının esef verici ve kabul edilemez bir davranış olduğunu söyledi. Iraklı milletvekili, Katar’ın Irak’a gönderilen ve Irak’ın başta el’Anbar ve Neyneva olmak üzere bir çok bölgesine yerleştirilen teröristlere silah ve para yardımı yaptığını söyledi.

Katar’ın son zamanlarda Irak’ta yaşanan karışıklık ve buhranlarda önemli rolünün olduğunu belirten Mofid el’Beldavi, Irak’ta düşmanların mezhepler ve kavmiyetler arası çatışma çıkarma hedefinde olduklarını ama Irak halkının onların şom emellerini bozmaya devam edeceğini söyledi.

Bilindiği gibi Irak’ın bazı kentlerinde özellikle Katar ve Türkiye’nin işbirliğiyle düzenlenen koordine sayesinde Irak hükümeti aleyhinde gösteriler yapılmış ve sözkonusu gösterilerde Saddam kalıntılarının kamu kurum ve kuruluşlarına girmelerini yasaklanan kanun bahane edilerek ülkenin buhrana sürüklenmesi hedeflenmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı