Genel

Irak ordusu 7 bölgeyi daha DAEŞ’ten kurtardı

Irak ordusu, Musul’u DEAŞ’tan kurtarma operasyonu kapsamında 7 bölgenin kurtarıldığını ve 19 teröristin öldürüldüğünü bildirdi.
Orduya bağlı Ortak Operasyonlar Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, Irak Savaş uçakların kentin güneyindeki Eş-Şemsiyyat köyünde DEAŞ teröristlerini taşıyan bir aracı hedef alması sonucu biri terör örgütü yöneticisi, 4 kişinin öldüğü belirtildi.
Orduya bağlı 9. Zırhlı Tümeninden birliklerin aynı bölgede yürüttüğü operasyonda ise Cilyuhan köyü ele geçirilirken, 6 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Dicle’nin doğusundaki operasyonlarda ise 9 teröristin öldüğü ve bomba yüklü bir aracın imha edildiği kaydedildi.
Savunma Bakanlığına bağlı Terörle Mücadele Biriminden Yüzbaşı Yezen Sabit, Irak güçlerinin Musul’un kuzeyindeki el-Kahire Mahallesi’nin yüzde 30’unu geri aldığını söyledi. Sabit, Musul’un kuzey girişi olan mahallenin geri kalan kısmının kurtarılması durumunda Eş-Şelalat bölgesinde bulunan orduya bağlı 16. Tümen’e yaklaşmış olacaklarını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı