GenelSuriye Dostları

Irak Ordusu Suriye ve Ürdün sınırındaki teröristleri bitirmek için büyük bir operasyon başlattı

Savaş helikopterleri ve zırhlı araç destekli Irak ordu güçleri, Suriye ve Ürdün’le sınır üçgenini silahlı terör gruplarından temizlemek amacıyla geniş kapsamlı askeri ve güvenlik hamlesi çerçevesinde Enbar sahrasındaki Horan ve Beyaz Vadilerine baskın düzenledi.

Irak Enformasyon Şebekesi askeri kaynaktan naklen, Irak ordu güçlerinin bazı teröristlerce zayıf direnişle karşılaştıklarını diğer bazı teröristlerinde derinliğe doğru kaçtıklarını söyledi.

Öte yandan Badiye ve Cezire operasyon komutanlığından bir kaynak, savaş helikopterlerinin Enbar Sahrası ortalarında teröristlere ait hücreleri bombaladığını ve sonucunda 160 bölgesinde arazi tipi 7 aracı imha ettiklerini belirtirken, ordunun Kaide teröristlerinin Suriye’ye doğru kaçabilecekleri 6 sahra yolunu hâkimiyetleri altına aldıklarını söyledi.

Kaynak, operasyon sonucunda ayrıca, aralarında sözde Irak ve Şam’da İslam Devleti adlı terör oluşumu elebaşının bulunduğu bazı teröristleri öldürürken aralarında “Suriyeli Ebu Ahmet” lakaplı teröristin de bulunduğu bazı teröristleri de yakaladıklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı