GenelIrak Gerçekleri

Irak ortak güçleri IŞİD’e karşı zaferleri devam ediyor

Irak federal polis güçleri komutanı yaptığı açıklamada, Iraklı ortak güçlerin el,Havice operasyonlarının ikinci etabında 270 IŞİD teröristini öldürdüğünü, bomba yüklü 50 araç ve donanımlı 20 aracı da imha ettiklerini belirtti.

İRİB’İn bildirdiğine göre Raid Cevdet Şakir dün akşam yaptığı açıklamada, Havice operasyonları ikini etabında birinci planın başarı ile bittiğini belirtti.

Irak ordusu ve halk güçleri cuma sabahından itibaren Kerkük’ün güneyinde olan Havice operasyonuna 3 koldan başladılar.

Cevdet Şakir bölgede 344 kilometre karelik alanın IŞİD işgalinden kurtarıldığını belirterek 28 köy ve kasabının da işgalden kurtarıldığını belirtti.

Bu arada Irak terörizm ile mücadele kurumu enformasyon sorumlusu da Iraklı güçlerin Havice ilinin %50’sini işgalden kurtadığını duyurdu. Mısır basınından el-Yaum el-Sabe’nin haberine göre Sabah el-Numan yaptığı açıklamada Irak güvenlik güçlerinin 3 koldan Havice’ye girmeyi başardığını duyurdu.

Haşdişabi güçleri de daha önce yayınladıkları bildiride güvenlik güçlerinin, haşdişabinin 11 ve 12.tugayları ile birlikte Hamrin sıra dağlarını işgalden kurtararak Irak bayrağını bölgede dalgalandırdıklarını duyurdu.

Bu arada el-Alem TV kanalı da dün verdiği haberde Irak savaş uçaklarının Anbar ilinin batısında el-Kaim bölgesinde IŞİD elebaşlarından bazılarını hedef aldığını, saldırıda 40 teröristin öldürüldüğünü duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı