Genel

Irak-Suriye karayolu tekrar faaliyete geçti

Askeri kaynaklar Irak-Suriye sınır hattında bulunan Maslati karayolunun tekrar kullanıma açıldığını belirterek sınır kapılarının faaliyete geçtiğini duyurdu.

Suriye ordusunun Irak sınırına ulaştığı ve bölgeye yerleşen birliklerin teröristlerin kurduğu bomba düzenekli tuzakları temizlemeye başladığı belirtilirken ordunun asıl hedefinin 6 yıl boyunca IŞİD kuşatması altında olan Deyrezor’a ulaşmak ve kenti teröristlerden tamamen temizlemek olduğu ifade edildi.

Suriye ordusu Rusya’nın sağladığı hava desteği ile Humus kentindeki operasyonlarına devam ederken, ordunun operasyonları ikinci aşamasında “Arak” bölgesine yaklaştığı belirtildi. Daha önce ise Suriye ordusu, IŞİD terör örgütünün önemli kalelerinden olan ve Arao petrol bölgesine yakın el Sahne bölgesine doğru ilerlemeyi başarabilmişti.

Suriye ordusu aynı zamanda Humus kentinin doğu kırsalında bulunan el Tifer Askeri Havaalanını teröristlerin işgalinden kurtardı.

Askeri kaynaklar el Tamin tepesinin etrafında teröristler ile yaşanan şiddetli çatışmalarda 60’ın üzerinde teröristin öldürüldüğünü duyurdu.

Suriye’nin güneyinde ise ordunun Dera kırsalında bulunan Sultan mescidi ve el Medaris bölgelerine yönelik gerçekleştirdiği top atışları sonrasında teröristlerden temizlediği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu