Suriye Dostları

Irak ve Suriye sınırında Şehit Süleymani için anma merasimi

Kudüs Gücü eski Komutanı Korgeneral Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Komutan Yardımcısı Ebu Mehdi el Mühendis için şehadet yıldönümünde Suriye’nin Irak sınırında yer alan Ebu Kemal bölgesinde görkemli bir anma merasimi düzenlendi.

Suriye’nin Irak sınırında yer alan Ebu Kemal’daki anma merasimine aşiret, yetkililer ve bölge sakinlerinden binlerce kişi katıldı.

İran’ın Şam Büyükelçisi Cevad Türkabadi de bu merasimde yaptığı konuşmada, Suriye’yi direniş cephesini ileri hatta savunan bir ülke olarak niteleyerek, kuşkusuz Şehit Süleymani suikastının yanıtsız kalmayacağını ifade etti.

Suriye’nin doğusundaki el Fırat ve el Cezire Aşiret Konseyi Başkanı Abdulkerim Dendel de, Şehit Süleymani ve Şehit el Mühendis suikastının direniş cephesinin iradesini kıramayacağını ve Irak, Suriye, Yemen ve Lübnan’da zafer müjdesinin ufukta belirlenmekte olduğunu vurguladı.

Ebu Kemal sakinleri de, direniş şehitlerinin posterlerini kendi evlerinin önüne asarken, birçok bölge sakini de Ebu Kemal’daki anma törenine katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu