GenelIrak Gerçekleri

Irak’ın Ramadi kentinde teröristlere karşı operasyonlar devam ediyor

Irak’ta güvenlik kaynakları Irak’ın batısında yer alan el’Anbar eyaletinin merkezi sayılan Ramadi’nin teröristlerden tamamen kurtarılması amacıyla yeni bir operasyonun başladığını bildirdi.

Irak ordusunun halk ve aşiret güçlerinin işbirliğiyle başlayan yeni operasyonunda öncelikli olarak Hasibiye bölgesinin işgalden kurtarılması olduğu bildiriliyor.Halk güçlerinin Ramadi’nin El’Buşehab bölgesinde ilerlemeleri devam ederken, Ramadi’ye giden bütün yolların kapatıldığı ve IŞİD teröristlerin bu şehirden çıkmalarının mümkün olmadığı bildiriliyor.

Bu arada El’Buşehab bölgesinde yaşanan çatışmalarda teröristlerden 25 kişinin öldüğü, teröristlere ait çok sayıda aracın imha edildiği bildirildi.Öte yandan Ramadi’nin batısında yer alan el’Mosna askeri tesisler bölgesinde de 46 teröristin öldürüldüğü ve 31 gündür muhasara altındaki 170 Iraklı askerin kurtulduğu anlaşılıyor.

Selahaddin eyaletinden alınan bir habere göre de, Alas bölgesinde yaşanan çatışmalarda ise 7 terörist öldürüldü.

Bu arada Irak Kürdistanı Yerel Yönetimi’nden bir yetkili, Musul’un kuzeyinde yer alan Ced’a köyünde toplu bir mezarın bulunduğunu ve mezarda 80 cesedin olduğunu ve bunların teröristlerin tarafından öldürülmüş kişilere ait olduğunu bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı