GenelSuriye Dostları

Iraklı polis halk için kendini feda etti

Iraklı bir polis memuru, şehadet talep bir harekette bulunarak, Erbaini Hüseyni ziyaretçilerinden birkaçının hayatını kurtardı.

Fransa haber ajansının bildirdiğine göre üst düzeyli Iraklı askeri bir yetkili Çarşamba günü yaptığı açıklamada polis memuru Ayyub Khalaf Bağdat’ın kuzey doğusunda el-Halis bölgesinde bir intihar eylemciye engel olarak, söz konusu eylemciyi kucaklayarak birçok ziyaretçinin ölümü veya yaralanmasını engelledi.

Söz konusu Iraklı askeri yetkili, Ayyub Khalef’in cesur girişimine rağmen, patlama sırasında 5 kişinin öldüğünü 10 kişi de yaralandığını belirtti. Bu kaynaklar, Khalef’in cesur girişimi nedeni ile ölü sayısının artmasının engellendiğini açıklamaktalar.

2 çocuk babası 34 yaşındaki Ayyub Khalef’in ailesi evlatlarının şehadet eylemi ile iftihar ettiklerini belirttiler.

Bundan önce de Irak içişleri bakanlığı yaptığı açıklamada Kerbela kentinde Bab-ı Bağdat bölgesinde bir otele yapılan havan topu saldırısında bazı ziyaretçilerin şehit olduğu veya yaralandığını duyurmuştu.

Bu arada BMT genel sekreteri özel temsilcisi Nikolay Meladinof, teröristlerin Irak’ta kerbela ziyaretçilerine yönelik terör saldırılarını kınarken, tüm ilahi dinlere mensup olanların özgürce ve saygı çerçevesinde dini tören ve vecibelerini yerine getirebilmeleri gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı