Genel

Irak’ta 16 patlama meydana geldi

Bağdat Operasyonlar Komutanlığı, başkentin kuzey batısındaki El Muşahade bölgesinde bulunan askeri kontrol noktasına bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında 5’i asker olmak üzere 7 kişinin öldüğü, 3 askerin de yaralandığını açıkladı.
Başkentin doğusunda bulunan Es Sadr semtinde, yine bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu meydana gelen patlamada 6 kişi öldü, 17 kişi yaralandı. Bağdat’ın batısındaki El Gazaliye semtinde pazar yerine konulan patlayıcının uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu ise 2 kişi ölürken 4 kişi de yaralandı.
El Amil bölgesinde ise teröristler, namazdan çıkanları hedef aldı. Bomba yüklü aracın uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu 5 kişi öldü, 22 kişi yaralandı. 5 bomba yüklü aracın uzaktan kumanda ile patlatıldığı Babil ilinde ise 17 kişi öldü, 36 kişi yaralandı.
Musul’un güneyinde bulunan Hamam Alil bölgesinde ise teröristler, Türkmen din adamı Muhammed Taki Mevla’nın konvoyunu hedef aldı. Konvoyun geçişi sırasında yol kenarına yerleştirilen bombanın uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu Mevla’nın 1 koruması hafif şekilde yaralandı. Musul’un El Beac ilçesinde ise seyir halindeki aracın infilak etmesi sonucu 2 terörist öldü.
Irak Sağlık Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre, ülkede dün meydana gelen 16 patlamada 44 kişi öldü, 114 kişi yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı