Genel

Irak’ta 22 IŞİD üyesi öldürüldü

Irak ordusu güvenlik güçleri ile IŞİD örgütü teröristleri arasındaki çatışmalarda 22 IŞİD’lı öldürüldü.
El Alem televizyon kanalının verdiği habere göre, Irak ordusu güvenlik güçleri bugün Irak’ın Diyale bölgesinde IŞİD terör örgütü üyelerinin saldırılarını etkisiz hale getirirken 15 IŞİD’lıyı da öldürdü.
Öte yandan Bağdat’ın Babil yolunu kapatmaya çalışan 7 IŞİD terör örgütü üyesinin de Irak ordusunun başarılı operasyonları sonucu öldürüldüğü belirtildi.
Bu arada Rusya El Yovm televizyon kanalı verdiği haberde, Irak ordusu güvenlik güçlerinin, Irak’ın Neyneva ve diğer bazı bölgelerini kontrollerinde bulunduran IŞİD terör örgütüne karşı yeni bir saldırı hazırlığı çerçevesinde Irak’ın kuzey bölgelerine askeri güçlerini yerleştirdiğini belirtti.
Salahaddin Valisi, Bağdat’ın kuzeyindeki Semera bölgesine 50 bine yakın Irak güvenlik gücünün yerleştiğini açıkladı.
Necef kenti Cuma hatibi Sadreddin Gabançi ise açıklamasında halktan, siyasi ihtilafları kenara bırakarak, tekfirci terör örgütü IŞİD’a karşı mücadelede birlik olmalarını istedi.
Fırat News’un verdiği habere göre, Necef Eşref Cuma hatibi Seyyid Sadreddin Gabançi, başta IŞİD terör örgütü ve diğer silahlı terör gruplarını ortadan kaldırmak, kahraman Irak halkının iradesiyle mümkün olabileceğini vurguladı.
Bazı haber kaynakları, IŞİD ve Baasçı terörist grupların intihar saldırılarında kadınlardan faydalanmak amacıyla onlara eğitim verdiklerini belirttiler.
Bu arada Rusya devlet başkanı Putin, Irak başbakanı Maliki ile telefon görüşmesinde, teröristlerle mücadele konusunda Irak yönetimine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu