Genel

Irak’ta oynanan oyun Suriye’de oynanmaya çalışılıyor ama halk bunun farkında

Suriye’de yönetim aleyhindeki terörist silahlı tekfircilerin, bu ülkedeki ehli sünnet müslümanlarının camilerine yönelik saldırılarını ‘şia’ adına yaptıkları ortaya çıktı.

Teröristlerin sözkonusu camilere yönelik saldırılarla bu ülkenin Müslüman halkını Suriye yönetimi aleyhinde kışkırtmaya çalıştığı ve bu yönde saldırılardan Suriye ordusunu sorumlu tuttuğu anlaşılıyor.

Presstv’nin haberine göre, Tunuslu asker Ebu Kusey, yaptığı açıklamada, Suriye’deki teröristlerin tamamen dış güçlerin desteğinde ve emrinde faaliyet gösterdiklerini ve bu doğrultuda Suriye’de ehli sünnet Müslümanlarının bölgelerindeki camilere yönelik saldırılar düzenlediklerini ve böylece Sünni halkı Suriye ordusu ve yönetimi aleyhinde kışkırtmak istediklerini bunun için de bizzat kendilerinin yıktıkları camilere düzenlenen operasyonlardan Suriye ordusunu sorumlu gösterdiklerini söyledi.

Ebu Kusey, teröristlerin yine fitneci çalışmaları doğrultusunda Sünni ve Şii Müslümanlar arasında çatışma çıkarmak amacıyla camiler ve sokak duvarlarına slogan yazdıklarını bildirirken, Arabistan, Katar ve Türkiye gibi ülkeler Suriye buhranın başından beri Suriyeli teröristlerin en büyük destekçileri olarak biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı