GenelIrak Gerçekleri

Irak’tan Trump’ın İran karşıtı sözlerine tepkiler sürüyor

Irak Bedir Hareketi Lideri Amiri ve Asaib-i Ehl-i Hak Genel Sekreteri, ABD’nin Irak’taki askeri varlığına ve Trump’ın İran karşıtı sözlerine tepki gösterdiler.

Asaib-i Ehl-i Hak Hareketi Genel Sekreteri Keys el Hazali, ABD Başkanı Trump’ın ABD’nin Irak’taki varlığının önemi ile ilgili sözlerine gösterdiği tepkide, ABD’nin Irak’taki varlığını sürdürme çabasının Siyonist rejimin güvenliğini sağlamak için olduğunu kaydetti.

ABD’nin Irak’taki varlığının bu ülkeye yardım için değil, komşu ülkelere saldırı için bir platform olarak kullanmak amacıyla olduğunu söyleyen Hazali, Trump’ın sözlerini sert şekilde eleştirdi.

Irak İslami Direniş Hareketi Nuceba Sözcüsü Seyyid Haşim el Musevi de, Irak’ın ABD’nin emrinde olan bir ülke olmadığını ve kendi egemenlik hakkını kullanacağını belirterek, Irak direnişinin ABD’nin zorbacı politikalarını çökerteceğini ifade etti.

Irak Bedir Hareketi Lideri Hami Amiri de, ABD Başkanı Donald Trump’ın sözlerini sert şekilde eleştirdi.

ABD Başkanı Donald Trump pazar günü Amerikan CBS News televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Amerikan askerlerinin İran’ı kontrol etmek için ırak’ta kalmaya devam edeceğini söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu