Suriye Dostları

İran ABD’nin bütün tehtidlerine rağmen Venezualaya petrol taşımaya devam ediyor

Petrol nakliye şirketleri Venezuallaya petrol taşımaya korkarken, ABDye meydan okuyan İran, petrol tankerleri ile benzin nakliyatına devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri uluslararası sularda provokasyonlarını sürdürerek uluslararası seyir güvenliğini daha fazla riske maruz bırakıyor.

İsmi açıklanmayan bir ABD hükümet yetkilisi, Washington’un İran benzininin Venezuela’ya gönderilmesini engellemek için, uygun önlemleri almak istediğini ,fakat bunu nasıl yapacağını bilmediğini dile getirdi.

Bazı kaynaklar, ABD Donanması’nın denizaltı karşıtı savaş gemisi, deniz üstü savaş gemileri için gerekli savaş gemileri ve kargo nakliye ,tanker gemilerini engelleyici toplam 4 savaş gemisini “Boeing Bay-sekiz” eşliğinde gönderdiğini belirtti.

İran’ın Amerikan provokasyonlarına karşı beklenen İran’ın tepkisinin aynı olacağını ve ABD savaş, hatta Amerikan ticari gemilerine yönelik Amerikan petrol tankerlerini veya petrol sevkiyatlarını ele geçirmeyi hedefleyeceği bekleniyor.
İran, Hürmüz Boğazı’ndaki yüksek maliyetli ABD Drone uçağını düşürdüğünde ve Irak’ın en büyük ABD üssü AYN al-Esad üssünü hedeflediğinde, Amerikan donanmalarına yanıt verebildiğini ve bunun yanı sıra İran donanmasının Basra Körfezinde ABDnin savaş ve İngilizin ticari gemilerine ,ABDnin savaş gemilerini etkisizleştirerek el koyması,ABD Ve uşaklarını atacakları adımlar hususunda kara kara düşündürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu