GenelSuriye Dostları

İran: Askeri tecrübemizi Direniş Hareketlerine aktaracağız

İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutan Yardımcısı yaptığı açıklamda, İran’ın askeri tecrübe ve deneyimlerini İslam dünyasındaki Direniş Hareketlerine aktaracağını söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Hüseyin Selami yaptığı açıklamda, İran’ın askeri tecrübe ve deneyimlerini İslam dünyasındaki Direniş Hareketlerine aktarmaya hazır olduğunu söyledi.

Tuğgeneral Selami ayrıca, İran balistik füzelerinin belirlenen hedeflere doğru ateşlenmeye hazır olduğunu belirtti ve “Velayet İktidarı” tatbikatının son gününde gazetecilere yaptığı açıklamada, tatbikatın esas aşamasının devamında bugün nokta vuruşu yapan uzun menzilli “Kadr H” ve “Kadr F” füzelerinin belirlenen hedeflere doğru fırlatıldığını ifade etti.

Tuğgeneral Selami, İran’ın yaptırım döneminin ürünü olan çok sayıda balistik füzeye sahip olduğunun altını çizdi ve füze sistemlerinin hazırlığının sürmesi ve korunmasına vurgu yaparak, dün silolardan ve rampalardan füzelerin fırlatıldığını ifade etti, ardından dün de İslami İran’ın merkezindeki bir vadiden füze atışlarının gerçekleştiğini duyurdu.

Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutan Yardımcısı ayrıca füze sistemleri başta olmak üzere tüm deneyim ve tecrübelerini İslam dünyasındaki kardeş devletler ve Direniş Hareketlerine aktarmaya hazır olduklarına da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı