GenelSuriye Dostları

İran, Aydınlık gazetesinin direniş eksenini yıpratma amaçlı asılsız iddiasını kesinlikle reddetti

İran’ın Ankara büyükelçiliği bir Türkiye gazetesinin bazı PKK liderlerinin İran’da bulunduğuna dair iddiasını kesinlikle reddetti.

İran büyükelçiliğinin Aydınlık gazetesi müdürüne yazdığı mektupta bu gazetenin PKK liderlerinin İran’da bulunduğu iddiası kesinlikle tekzip ediliyor. Mektupta terör faaliyetlerini desteklemenin İran’ın dış siyaseti doktirininde bulunmadığı ve İran’ın sürekli her türlü terör faaliyetlerine karşı toplu mücadeleyi desteklediği bu alanda da Türkiye ile yakın işbirliğinde bulunduğu belirtilmekte. İran büyükelçiliğinin mektubunda ayrıca, ülkeler arasında bazı uluslar arası ve bölge meseleleriyle ilgili görüş ayrılıklarının gayet doğal olduğu İran ile Türkiye’nin kesinlikle hiçbir meselenin tarihi ilişkilerini etkilemesine izin vermeyeceği belirtiliyor.

İran büyükelçiliği mektubunda ayrıca, Aydınlık gazetesi müdürüne bu tür asılsız haberlerin yayınlanmasının kamuoyunu karıştırıp kötümserlik ortamı oluşturmaktan başka faydası olmadığı, iki ülke ulusal çıkarlarının zararlarına olduğunu ve bazı yabancı güçlerin bölgede tefrika çıkarmak yönündeki bir çalışma sayıldığı vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı