Suriye Dostları

İran, Beşşar Esad’ın reformlarına destek veriyor

Bilgeler meclisi başkanlık divan üyesi Ayetullah Ahmet Hatemi, Suriye devlet başkanı Beşşar Esad’ın reform çalışmalarına destek verdiklerini söyledi.

Bilgeler meclisi “Hubregan” başkanlık divan üyesi Ayetullah Ahmed Hatemi Kermanşah’da düzenlenen bir sempozyum’da Suriye’de devlet başkanı Beşşar Esad’ın reformlarına destek verdiklerini hatırlatarak, Suriye’de barış ve huzurun yerleşmesiyle, batılı siyasetlerin hayat bulmasının da önleneceğini söyledi.

İran İslam cumhuriyetinin, Suriye’de Beşşar Esad yönetimin, reform programlarına destek verdiğini hatırlatan Ayetullah Ahmed Hatemi, İran, Suriye’de reformların sürmesi ve seçimlerin düzenlenmesi için teşvik ettiğini, şimdiye kadar batılı ülkelerin, bölgede yaşanan İslami uyanış hareketinden intikam almak için Suriye’de bir dizi senaryoları hayata geçirmeye çalıştıklarını söyledi.

Bilgeler meclisi başkanlık divan üyesi Ahmet Hatemi açıklamasında, bazı batılı ülkelerin teröristleri silahlandırarak, Suriye’de yapılan reform hareketlerini baltalamaya çalıştıklarını belirterek, bu siyasetleri eleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu