GenelSuriye Dostları

İran bugün Genel Yas’ta

Bakanlar Kurulu kararı doğrultusunda bugün İran genelinde Genel Yas ilan edilmiştir.

Bakanlar kurulu Pazar günü yayınladığı bildiri ile Ahvaz kentinde düzenlenen terör saldırısını mahkum ederek Pazartesi günü (Bugün) İran genelinde yas ilan edildiğini bildirdi.

Yayınlanan bildiride, ‘’Ahvaz’da halka yapılan terör saldırısı düşmanlarının İran ve İranlıyı yok etmekten başka hedefleri olmadığını gösterdi. Bunlar tarihten ders almamaktalar ve bu kabil vahşetlerin halkta korku ve ayrışma yaratmak yerine onların birliğini arttıracağını bilmemekteler’’ cümlesi yer aldı.

Bakanlar Kurulu bildirisinde Pazartesi (bugün) gününün Yas Günü ilan edildiği belirtilerek, İran milletinin bu terörist cinayetin failleri ve planlayıcılarına güçlü cevap vereceğini ve komşular dahil tüm devletlerden bu terörist olayda parmağı olan terör grubu karşısında ciddi tutum sergilemelerini zira bölge ülkelerinin güvenliğinin tüm milletlerin ortak sermayesi olduğu gibi ortak çaba ile gerçekleşebileceğine vurgu yapıldı.

Dış güçlerin desteğindeki El Ahvaziye ayrılıkçı terörist gruba mensup silahlı kişiler Cumartesi sabahı Kutsal Savunma Haftası dolayısıyla düzenlenen geçit törenine saldırı düzenlediler. Yetkililerin bildirdiğine göre bu olayda şu ana kadar aralarında kadınlar ve çocukların olduğu 25 kişi hayatını kaybederek, onlarca kişi yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu