Suriye Dostları

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı: İran’ın ABD üssünü vurması ABD’nin hesaplarını bozdu

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, İran’ın “ABD’nin Irak’taki Eyn’el Esed üssünü vurarak, Trump’ın yalancı ve sözlerinin de itibarsız olduğunu dünyaya gösterdik” dedi.

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Selami, Lübnan merkezli Al Meyadin TV kanalına konuştu.

Kudüs Gücü Komutanı Korgeneral Kasım Süleymani’ye yönelik düzenlenen suikaste İran’ın ABD’ye Irak’taki Eyn’El Esed üssünü füzelerle vurarak verdiği karşılığa dikkati çeken Selami, “ABD’liler her bir ülkeye saldırdıkları zaman bunun karşılıksız kalacağını düşünüyorlardı. Dolayısıyla onlar bu yanlış hesaplamayı İran konusunda da yaptılar. Ama bu sefer karşılıksız kalmadı” dedi.

ABD’nin Eyne’l Esed üssünü vurarak, Trump’ın yalancı ve sözlerinin de itibarsız olduğunu dünyaya göstermek istediklerini belirten Tümgeneral Selami, “Verdiğimiz karşılık sınırlıydı, ama İran’ın doğrudan ABD üslerini vuracak kadar güçlü ve itibarlı bir ülke olduğu gerçeğini ortaya koydu. Bu operasyonu yaparken hiçbir şeyden endişemiz yoktu. Bütün olaylar için hazırlıklıydık” ifadelerini kullandı.

İran’ın ABD’ye verdiği cevapların farklı şekillerde devam edeceğini açıklayan Selami, “Asıl karşılık, Korgeneral Süleymani’nin yoluna devam edilmesi ve amaçlarının gerçekleşmesidir. Bu amaçlar Siyonist İsrail’in yok edilmesi ve Amerika’nın yenilgiye uğrayarak bölgeden çıkmasından ibarettir” değerlendirmesini yaptı.

Tümgeneral Selami, “Eyn’el Esed’a düzenlediğimiz operasyonda ABD’nin başka üsleri ve hedeflerini vurmak için de yüzlerce füze hazırlanmıştı. Eğer Amerikalılar devam edecek olsalardı biz de operasyon alanını genişletecektik. Eyn’el Esad sadece başlangıç noktasıydı” açıklamasında bulundu.

İran Devrim Muhafızları Komutanı, “İsrailleri de uyarıyoruz. Attıkları adımlara dikkat etsinler. Onlar Amerikalılardan da çok daha küçüktürler. İşgal altındaki topraklardaki bütün mevzilerini hedef alabiliriz. Sadece İran’dan değil, onları başka bölgelerden de vurabiliriz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu