GenelSuriye Dostları

İran, diplomasinin Suriye krizinden tek çıkış yolu olduğu kanaatinde

İran İslam Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı Arap ve Afrika Ülkeleri İşleri Yardımcısı, İran’ın Suriye krizinden tek çıkış yolunun diplomatik olduğuna inandığını söyledi.
İRNA’ya yaptığı açıklamada bu konuyu dile getiren İran İslam Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı Arap ve Afrika Ülkeleri İşleri Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Tahran’ın bölgedeki yapıcı ve etkili rolünün göz ardı edilemeyeceğini vurgulayarak, Cenevre 2 konferansında diplomatik görüşmelerinin başlamasının Suriye krizinin çözümlenmesi yolunda önemli bir adım olduğunu bildirdi.
Abdullahiyan, teröristleri de gerçek muhaliflerin safından görüşme masasına çekmeye çalışan ülkelerin gerçekte olayı saptırmaya çalıştıklarını belirterek, hiç kimsenin dışarıdan kendi iradesini Suriye halkına zorla kabullendiremeyeceğini, Cenevre 2 konferansı için şart belirleyen tarafın aslında sahnenin gerçeğini idrak edemediğini söyledi.
İran İslam Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı Arap ve Afrika Ülkeleri İşleri Yardımcısı, BM Genel Sekreteri ve Genel sekreter Suriye özel temsilcisi Ahzar İbrahimi’nin Suriye konusundaki girişim ve çabalarının İran İslam Cumhuriyeti tarafından takdir edildiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı