GenelSuriye Dostları

İran direniş medyasına desteğini sürdürecektir

İran İslam Cumhuriyeti zulümle mücadele eden medya ve televizyon kanallarına desteğini sürdürüyor ve bundan sonra da sürdürmeye devam edecek.
İRNA ajansına göre, İran’ın Lübnan’daki kültür ataşesi Lübnan el’Menar tv. kanalının Arabsat uydusu üzerinden yayınlanmasının engellenmesine yayınladığı bildiriyle tepki göstererek; İran’ın zulümle ilgili mücadelede adalet ve hakkın sesine kulak verdiğini ve bu doğrultuda el’Menar kanalına da destek verdiğini bildirdi.
Bildiride, el’Menar’ın, İslam, direniş, vahdet ve uyanışın türbünü olduğuna dikkat çekilirken, Filistin davası ve Kudüs intifadasına, İslam ümmetinin mukaddessatına ve çıkarlarına destek verdiği aynı zamanda teröristler, işgalciler ve emperyalizm karşısında durduğuna yer verildi.
Bildiride, el’Menar tv. kanalının Arabsat uydusu üzerindeki yayınının engellenmesinin zalimce bir karar olduğuna temas edilirken, bu girişimin beyan özgürlüğüne karşı ve İslam ümmetinin çıkarlarına ve geleceği belirleyen önemli dosyalara karşı saldırı niteliğinde olduğuna dikkat çekildi.
Arabsat uydu şirketi tekfirci ve siyonist teröristler aleyhinde direnişin sesini kısmak için Lübnan Hizbullah hareketine bağlı el’Menar tv. kanalının yayınını durduran bir karar alırken, bu girişimin daha önceden bir uyarı ve haber verilmeksizin gerçekleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı