Suriye Dostları

İran dışarıdan ilaç alamayan dünyada tek ülke

İran İslam Cumhuriyeti’nin İspanya büyükelçisi, “İran İslam Cumhuriyeti Amerika’nın banka ve finansal yaptırımlarından dolayı koronavirüs ile mücadele için gerekli tıbbi malzemeler ve ilaçları küresel piyasalardan alamayan tek ülkedir “dedi.

İRNA’nın Çarşamba günü raporuna göre Hasan Kaşkavi İspanya basımı Larasson Gazetesinin uluslararası bölümü müdürü İglesias her türlü banka işleminin Amerika dış sermayeleri denetleme bürosu iznine ihtiyacı olduğunu belirtti. İglesias şöyle bir açıklamada bulundu:” Bu büro, dünya bankaları ve şirketlerinin İran ile ilaç ve tıbbi malzemeler konusunda finansal işlemlerine müsaade etmiyor. ”

Kaşkavi şöyle bir vurguda da bulundu:” Bu girişi, apaçık bir zulüm olup zorba ve tek taraflı siyasetler yürüten bir güç tarafından insan haklarına aykırı düşen girişimdir. ”

İran’ın İspanya büyükelçisi Amerikalıların koronavirüs salgınını İran’a maksimum baskının tamamlayıcı halkası olarak kullandıklarına işaretlerine şu ifadelerde de bulundu:” Onları kendi meydatik imparatorlukları aracılığı ile Farsça ve diğer dillerde yalan dolan sahte haberler yayarak, söylentiler ve temelsiz haberleri yayarak dünya kamuoyunu kendi insanlık karşıtı girişimlerinden saptırmak istiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu