Suriye Dostları

İran Dişişleri Bakan Yardımcısı:Suriye’ye Silah Gönderilmesini Destekleyenler,Suriye’de Meydana Ölümlerden de Sorumludur.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Arap ve Afrika bölgesi sorumlusu ve Dışişleri Bakanı Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Suriye’nin güvenlik krizi devresinden başarıyla geçtiğini fakat bazı tarafların kendi özel hedefleri doğrultusunda, Suriye’ye silah gönderme ve ülkede terör eylemleri peşinde olduklarını söyledi.

Emir Abdullahiyan, Suriyenin direnen ve basiretli halkının yaşamlarını kaybetmelerine ve yaralanmalarına sebep olan terör eylemlerini kınadı ve de Suriye’ye silah gönderilmesini destekleyen tarafların günahsız Suriye halkının öldürülmesinden sorumlu olduklarını söyledi.

Emir Abdullahiyan, Hali hazırda Suriye’nin tek ihtiyacı olan siyasi çözüm açısından, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın reform projesinin ülke için en uygun çözüm olduğunu belirtti.

Her zaman direniş mihverinde yer alan Suriye halkına desteğini vurgulayan Emir Abdullahiyan, bu ülkeye yapılan yabancı müdahaleleri kınadı ve bazı tarafların, Suriye meselesi hakkında, kendilerini Birleşmiş Milletler (BM)’den ve BM’nin temsilcisinin projesinden yukarıda görüp kendi ‘acele girişimlerini’ dayatmaya çalıştıklarını söyledi.

Emir Abdullahiyan ayrıca Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın refom projesinin başarılı ve kalıcı bir şekilde olarak ilerlediğini de sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı