GenelSuriye Dostları

İran Dışişleri Bakanı Lübnanlı meslektaşı ile görüştü

Lübnanlı meslektaşı ile bir telefon görüşmesi gerçekleştiren İran İslam Cumhuriyeti dışişleri bakanı Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta İran Kültür Ataşeliği karşısında gerçekleşen terör saldırısını kınadı.
Tesnim haber ajansının bildirdiğine göre İran İslam Cumhuriyeti dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif dün Çarşamba günü Lübnan dışişleri bakanı Cobran Basil ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek, Beyrut patlamasında birkaç Lübnan vatandaşının şehid düşmesi dolayısıyla taziyetlerini bildirerek, bu gibi terör saldırılarına gereken cevabın verilmesinin şart olduğunu bildirdi.
Lübnan’ın yeni dışişleri bakanı Cobran Basil’de bu görüşmede İran’ın Beyrut kültür ataşeliğine yönelik düzenlenen terör saldırısından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek, ayrıca İran’ın her zaman Lübnan devleti ve halkına verdiği destekten dolayı takdir ve teşekkürlerini bildirerek, Lübnan devletinin bu terör olayının peşini bırakmayacağını açıkladı.
Dün Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta İran Kültür ataşeliği ve radyo televizyon kurumu İRİB ve İran haber ajansı İRNA’nın temsilciliği yakınında vuku bulan iki terör patlamasında 5 kişi şehid olmuş 120’yi aşkın kişi de yaralanmıştı.
Terör örgütü Abdullah Azam grubu bu saldırının sorumluluğunu üstlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu