GenelSuriye Dostları

İran Dışişleri Bakanı: Suriye bizim için kırmızı çizgidir

İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi; Suriye ve İran arasındaki stratejik ilişkilerin derinliğine dikkat çekerek, Suriye’nin İran açısından kırmızı bir çizgi olduğunu belirtti.

Tahran’da düzenlenmekte olan 25. Uluslararası İslam Birliği Konferansına katılmak için Tahran’ı ziyaret eden Suriye Genel Müftüsü Dr Ahmet Bedrettin Hassun’u kabulü sırasında Salihi; Suriye’nin meşru direnişi destekleyen tutumları nedeniyle tüm bu baskılara maruz kaldığını ifade etti.

Ülkesinin tüm alanlarda Suriye’nin yanında olduğuna vurgu yapan İran Dışişleri Bakanı Salihi; en iyi sonuçlara varmak için Suriye krizinin çözüm çabalarını takip ettiğini söyledi.

Kendi tarafından Müftü Hassun; Suriye’deki krizin ulusal diyalog ve kapsamlı reformlar temelinde her hangi bir yabancı müdahale olmadan çözülmesi çabalarının sürdürülmesi gereğine dikkat çekti.

Müftü Hassun; düşmanların tüm Arap ve İslam alemini hedef aldıklarına işaret ederek, dezenformasyon aracılığı ile ümmeti parçalamak ve zayıflatmak istediklerini ekledi.

Suriye’nin krizden çıkma sürecine girdiğini belirten Hassun; dışarıdan silah desteği ve finans alan silahlı terör gruplarının masum insanları katlettiklerini, bunun da İslam şeriatına aykırı olduğunun altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu