Suriye Dostları

İran dışişleri bakanlığı: ABD rejimi basını susturmaya çalışıyor

İran dışişleri bakanlığı, Amerika’da polisin ırkçı girişimi sonucu siyahi bir kişinin ölümünün ardından Amerika’da başlayan ve halihazırda Amerika geneline yayılan gösterilerin dünyaya yayınlanmasını önlemek için Amerikan rejiminin basın ve yayın kuruluşlarını susturmaya çalıştığını bildirdi.

İran dışişleri bakanlığı, dün twitter hesabından yaptığı açıklamada, Amerikan polisinin son günlerde gazetecilere yönelik en az 100 saldırıda bulunduğunu bildirirken, dünya toplumunun Amerika’da yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiğini bildirdi ve ”Amerikan başkanı Trump, sığınağa gizlendi ve göstericileri suçlayarak ve de medyayı bastırmak suretiyle kendi suçunu örtbas etmeye çalışıyor’ dedi.

İran dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif de, Amerikan yönetimi ve Trump’ın, göstericileri askeri yöntemle bastırma tehdidine tepki göstererek, Avrupa’nın Amerika’da yaşanan olaylar konusunda sessiz kalmasının kabul edilemez olduğunu bildirdi.

Zarif, ‘’Batı ülkelerinden olmayan ülkeler karşısında hızlı şekilde yargıya varan, görüş bildiren Avrupa, bu sefer manalı suskunluğunu devam etmektedir.‘’ dedi.

Zarif, ‘’Eğer Avrupa susmaya devam etmek istiyorsa sonsuza kadar susması gerekir.‘’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu