GenelSuriye Dostları

İran: Dünya siyonizmi ve emperyalist komplolara karşı Suriye’nin yanındayız

İran yargı gücü başkanı Ayetullah Sadık Amuli Laricani, İran İslam cumhuriyetinin, Dünya siyonizmi ve emperyalist komplolarına karşı Suriye halkı ve hükümetine destek verdiğini söyledi.

İran yargı gücü halkla ilişkiler bürosundan yapılan açıklamada yargı gücü başkanı Ayetullah Sadık Amuli Laricani, Suriye meclis başkanı Muhammed Cihad el-Lehham ile görüşmesinde İran İslam cumhuriyetinin, Suriye halkı ve hükümetine desteklerinden şüphe edilmeyeceğini belirterek, Suriye halkı ve hükümeti, düşman karşısındaki direnişinin övgüye değer olduğunu söyledi.

İran yargı gücü başkanı Ayetullah Sadık Amuli Laricani batılı ülkelerin Suriye’ye düşman olmasının arkasında Siyonist rejime karşı direniş göstermesi olduğunu belirterek, hiç şüphe yok, bütün sorunların üstesinden gelecek diye konuştu. Ayetullah Amuli Laricani açıklamasında, Suriye hükümeti, anayasa değişikliği başta olmak üzere, bütün imkanlarıyla, halkın isteklerini yerine getirmek ve halkın güvenini kazanmak için çalışması gerekir dedi. Suriye meclis başkanı Muhammed Cihad el-Lehham bir dizi görüşmeler için Salı günü Tahran’a gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı