FilistinGenel

İran Filistin İntifadasını övdü

İslami İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, Kudüs İntifadası’nın yıldönümünde siyonist İsrail karşısında Filistinli gruplar ve halkının direnişini takdir etti.
İRİB muhabirinin bildirdiğine göre, Behram Kasımi, dün Kudüs İntifadası’nın 1. yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada, Filistinli cihad grupları ve Filistin halkının siyonist İsrail rejimi karşısında kararlı direnişinin takdire şayan olduğunu belirterek, Kudüs intifadası şehitlerinin terör rejimi İsrail’e karşı canlarını ortaya koyarak Filistin davasına sahip çıkmalarını övdü.
Kasımi, ırkçı İsrail rejiminin Filistinlilerin haklarının yok edilmesi, Kudüs’ün siyonistleştirilmesi, Mescidi Aksa’ya karşı saygısızlık, işgal altındaki topraklarda siyonistler için siteleşme, cezaevleri, kadın, çocuk ve erkeklerin işkenceye tabii tutulması gibi zalimce girişimlerin uluslararası toplumun İsrail aleyhinde nefrete neden olduğunu söyledi.
İran dışişleri bakanlığı sözcüsü, Filistin direnişinin devamı ve Filistinlilerin ilkelerine bağlılıklarına işaretle, terör rejimi İsrail’in sultacı siyasetlerin bir sonuç vermeyeceğini söyledi.
Geçtiğimiz cumartesi günü yani 1 ekim 2016 Kudüs İntifadası’nın 1. yıldönümüydü.
1 yıl önce terör rejimi İsrail, Kudüs ve Mescidi Aksa’ya yönelik saldırılarını arttırmış ve Mescidi Aksa’yı ikiye bölme gibi sinsi bir çalışma başlatmış ve bunun ardından da Kudüs İntifadası başlamış ve hala devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu