GenelSuriye Dostları

İran gazetecileri hedef alan terör saldırılarını kınıyor

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest; Suriye’de silahlı terör gruplarının uyguladığı, masum insanları ve gazetecileri hedef alan terör eylemlerini şiddetle kınadı.

SANA Haber Ajansı İç Haberler Bölümü Başkanı Ali Abbasın şehitliği münasebetiyle Suriyelilere baş sağlığı dileklerini ifade eden Mehmanperest; İran’ın Suriye’de yaşanan krizin sona ermesi için etki gücüne sahip ülkelerle iletişim kurmaya ve çaba harcamaya devam ettiğini dile getirdi.

Ülkesinin Suriye’de güvenlik ve istikrarın sağlanarak kapsamlı ulusal diyalog ortamının oluşması için bütün çabaları birleştirmeye çalıştığını beyan eden Mehmanperest; ABD’nin müttefiklerine Suriye’de güvenlik ve istikrarı bozmaları için sağladığı yardımı ve yaşanan krizde oynadığı krizi esefle karşıladığını kaydetti.

Ülkesinin, Suriye’nin İslami İşbirliği Örgütündeki üyeliğinin askıya alınmasını onaylamadığını beyan eden Mehmanperest; İslam dünyasının çıkarlarını göz önünde bulundurarak hareket etme gereğine işaret ederek Suriye’nin üyeliğinin askıya alınması gibi konuların Siyonist oluşuma hizmet eden komplo ve fitnelere önem vermemekten kaynaklandığını sözlerine ekledi.

Suriye’de silahlı terör grupları tarafından kaçırılan İranlı heyetle ilgili olarak da Mehmanperest; Tahran’ın İranlı heyetin kurtarılması için bazı devletlerle koordinasyon içerisinde çaba harcamaya devam ettiğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu