Suriye Dostları

İran Genel Kurmay Başkanı: Bercam’da sözünü tutmayanlar, Saddam’ın hamileriydi

İran Genel Kurmay Başkanı General Muhammed Bakıri, bugün Bercam nükleer anlaşmasında sözünü tutmayan ülkeler, dayatılan savaş yıllarında Irak’ın devrik lideri Saddam’ın hamileri olan ülkeler olduklarını belirtti.

Salı günü İslami Şura Meclisi’nde genel kurul oturumunda konuşan Genel Kurmay Başkanı General Bakıri şöyle dedi:

Fransa ve İngiltere gibi ülkeler İran’a saldırmak üzere Saddam’a silah ve siyasi destek verdiler. Almanya ise Irak’ın Baas rejimine kimyasal silah veriyordu.

İran milleti sekiz yıllık dayatılan savaşta sergilediği şanlı direnişi ile düşmanı İran topraklarından attığını kaydeden Genel Kurmay Başkanı General Bakıri şöyle ekledi:

Suriye milletinin sekiz yıl boyunca teröristlere karşı direnişi, Lübnan toprakları huzur ve istikrara kavuşması, Yemen milletinin Suud rejimi ve başını çektiği ittifakın saldırılarına karşı direnişi, hepsi bu ülkelerin İran İslam Cumhuriyeti’nun kutsal savunma yıllarını örnek almaları yüzündendir.

Bugün düşmanlar İran İslam Cumhuriyeti’ne doğrudan saldırmaktan derin korku duyduklarının altını çizen Genel Kurmay Başkanı General Bakıri, düşmanların İran’a tecavüzünün sonucu yok olmaları ve esir düşmelerinden ibaret olacağını vurguladı.

İran İslam Cumhuriyeti bölgede hiç bir ülke ile düşmanlık gütmediğini kaydeden General Bakıri, bugün İran’a karşı komplo kurmaya çalışan BAE ve S. Arabistan aslında yolunu kaybettiklerini, bunlar İslam’ın kucağına geri dönmeleri ve İran İslam Cumhuriyeti ile iş birliği yapmaları gerektiğini beyan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu