GenelYemen Gerçekleri

İran genelinde Yemen saldırıları protesto edildi

İran’ın dört yanında dün kılınan Cuma namazının ardından Suudi rejiminin Yemen’e yönelik başlattığı ve halka karşı sürdürdüğü savaş ve saldırıları protesto edildi.

İRNA’nın haberine göre, dün ülkenin dört bir yerinde kılınan Cuma namazlarının ardından düzenlenen gösterilerde, Suudi rejimi savaş uçaklarının günlerdir savunmasız Yemen halkına yönelik cinayete dayalı saldırılarına karşı halk nefret ve tepkilerini attıkları slogan ve dövizlerle gösterirlerken, İsfahan kentinde düzenlenen gösteride, protestocular, ”Suudi rejiminin saldırıları karşısında sessiz kalan Müslümanların İslam ve Kur’an’a ihanet ettiklerini” söylediler.

Elburz eyaletinde düzenlenen gösterilerde de; Yemen halkının vahşi bir şekilde öldürülmesinde Amerika ve İsrail’in de ortak olduklarına dair sloganlar atılırken, Müslümanların dünya emperyalizmi ve bölgedeki işbirlikçilerinin oyunları ve hileleri karşısında son derece uyanık olmaları istendi.

Çehar Mehal ve Bahtiyar eyaletinde düzenlenen gösterilerde de, Yemen halkına destek verilirken, Suudi hanedanı ve dünya emperyalizmi aleyhinde sloganlar atılırken, aynı şekilde İran’ın diğer şehirlerinde düzenlenen gösterilerde de, Yemen’e yönelik Arabistan ve müttefiklerinin saldırılarının, siyonist İsrail rejimi ve Amerika’nın bir planı olduğunu bildirdiler.

Güney Horasan, Buşehr ve diğer eyaletlerde de, göstericiler, Yemen halkının ülkelerinin bağımsızlık mücadelelerini destekleyen sloganlar atarak ve dövizler taşıyarak Yemen halkının mücadelesinin takdire şayan olduğunu bildirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu