GenelSuriye Dostları

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı: ABD bölgede bir kanser tümörü görevini taşıyor

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Cezayiri, ABD Dışişleri Bakanı’nın İran savunma gücü hakkında yaptığı açıklamayı sert bir şekilde eleştirdi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin İran’ın savunma gücü hakkında yaptığı açıklamayı sinsi bir plan olarak niteleyen Tuğgeneral Seyyit Mesut Cezayiri, milyonlarca kişinin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olan Irak, Afganistan, Suriye ve Yemen’deki savaş ve Filistin’de süren Siyonist rejim işgali, Saddam Hüseyin’in İran aleyhine açtığı savaş, Lübnan ve Bahreyn’deki kriz ABD’nin bölge izlediği siyaset sonucu meydana gelen sorunlardan sadece birkaçı olduğunu dile getirdi.

Amerika’nın bölgedeki varlığını kötü huylu bir kanser tümörüne benzeten İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı, bu hastalıktan kurtulmanın yolunu da Amerika’nın bölgeden def edilmesi olarak açıkladı.

Tuğgeneral Cezayiri, ABD için bölgede girdiği çıkmazdan kurtulmanın tek yolunun işlediği cinayetleri kabul edip bölgeden çıkmak olduğunu dile getirdi.

Sözlerinin sonunda da John Kerry’nin yaptığı açıklamayı bir kez daha sert bir dille eleştiren Cezayiri, İran’ın savunma ve menfaatine ait konularda hiçbir zaman ABD’nin herhangi bir müdahalesine izin vermeyeceklerine vurgu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu