GenelSuriye Dostları

İran Genelkurmay Başkanı: Hayal kırıklığına uğrayan düşman ekonomik baskıya baş vurmuştur

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, bugün Tahran’da düzenlenen İran emniyet güçleri komutanları toplantısında bir konuşma yaptı.

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, bugün Tahran’da düzenlenen İran emniyet güçleri komutanları toplantısında bir konuşma yaptı.

Gündemdeki konuları değerlendiren Tümgeneral Bakıri, İran emniyet güçlerinin sel bölgelerinde yaptığı çalışmalarını takdir etti.

Tümgeneral Bakıri, “Ülkede bazı eksiklikler var, dolayısıyla vatandaşlar için daha elverişli koşullar sağlamamız gerekiyor, çünkü bu milletin düşmanları pes etmiyor ve her gün yeni komplolarla halkımızı yıkmak istiyorlar.” dedi.

ABD’nin Devrim Muhafızları karşıtı kararını “İran yaptırımlarından sonra hazırlanan yeni bir komplo” olarak nitelendiren Tümgeneral Bakıri,  “Düşmanların komploları İran halkının gücünü kötü yönde etkileyemez ve bunlar İran halkı, organlar ve kurumların arasındaki birlik ve beraberliğin pekişmesine neden olacaktır.” açıklamasını yaptı.

Tümgeneral Bakıri ayrıca, “İran’a yönelik askeri saldırganlık konusunda hayal kırıklığına uğrayan düşman, tüm kinlerini ekonomik yaptırımlarla göstermeye çalışıyor ve ülke ile İran halkını yaptırımlarla yenebileceğini sanıyor.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı