GenelSuriye Dostları

İran genelkurmay başkanına göre ABD’nin Suriye planı

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Hasan Firuzabadi: “Amerika ve Siyonist rejimin müttefiklerinin Suriye üzerinden oynadıkları stratejik plan, Kudüs’ü işgal eden Siyonist İsrail’e güvenli bir bölge sağlamaktan ibarettir” dedi.

Firuzabadi’nin dikkat çektiği bir başka husus ise, Amerika ile İsrail’in ısrarlı ve kışkırtıcı girişimlerinin başarısızlıkla sonuçlanması ve Mısır’daki halk devriminin yoluna devam etmesinin İslami Uyanış düşmanlarını ümitsizliğe sevk etmekte olduğu gerçeği idi.

Genelkurmay Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü: “Hiç şüphesiz Amerikalılar, bölgedeki komşu ülkelerin desteği ve Suriye’nin komşusu olan Müslüman ülkelerden birinin yardımı ile silahlı teröristleri Suriye’ye göndermek ve kendierine bağımlı grupları başa getirmek istemektedir.”

Öte yandan Firuzabadi Amerika’nın ve İsrail’in bu yolla, bugün büyük bir yenilgi içerisinde olan Siyonizmi yeniden canlandırmak istediğine dikkat çekti.

Tümgeneral son olarak şunları söyledi: “Suriye halkı işgalci Siyonist İsrail’in gözünde direnişin 1 numaralı destekçilerindendir. Ve Suriye halkı Amerika’nın ve İsrail’in bu oyunlarına gelmeyip, ülkesini Kudüs’ün işgalcisi Siyonist İsrail’e teslim etmeyecektir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı