GenelSuriye Dostları

İran Gülpaygan Cuma İmamı: Şii-Sünni ihtilafı dünya istikbarının hilesidir

İran Gülpaygan Cuma İmamı “Şiilerle Sünniler arasında ihtilaf oluşturmak dünya istikbarının başvurduğu bir taktik ve hiledir” dedi.

Gülpaygan Cuma İmamı Hüccetülislam Mustafa Şeyhali Cuma hutbelerinde “Vahdet Haftası”nın başlaması ve Resul-i Ekrem Hz Muhammed-s- ile sevgili torunlarından Hz İmam Cafer Sadık’ın-s- mesud veladetleri yıl dönümü münasebetiyle tebriklerini ifade ederek “Resul-i Ekrem-s- yaşadığı dönemde Kuran-i Kerim’in müdahalelere maruz kalıp diğer semavi kitaplar gibi saptırılması endişesini taşıyordu. Ama yüce Allah İslam dini ve Kuran-i Kerim’i her tür katkıdan korudu. Bu yüzden İslam Peygamberinin hakiki evlatları dünyaya hakim durumundalar” dedi.

Hüccetülislam Şeyhali daha sonra, İslam’ın bu muazzam gücü dolaysıyla dünya istikbarının hep bu dini parçalamaya ve hurafeler katmaya çalıştığına dikkat çekerek “Dünya istikbarı bugün Şiilerle Sünnileri bölerek aralarındaki birlik, bütünlüğü yok etmeye çalışıyor” derken “Buna göre, Şiilerle Sünnilerin ortak bir düşmanları var. O da dünya istikbarıdır. Şiilerle Sünnilerin aralarındaki vahdetlerini koruyarak dünya istikbarının bu taktik ve hilesini boşa çıkarmaları gerek” diye ilave etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı