GenelSuriye Dostları

İran halkı bütün şartlarda mazlum Suriye halkının yanındadır

İran Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı, Suriye krizinin nasıl çözülebileceğini başka ülkelere sorulmaması gerektiğini vurgulayarak, İran’ın en son Esad tarafından önerilen planı desteklediğini belirtti.

Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Muhammed Rıza Rahimi dün akşamüstü İranlı ve Suriyeli üst düzey heyetlerin ortak görüşmeleri toplantısında yaptığı konuşmada, İslam dininin günümüzde dünya çapında yayılmakta olduğuna değinerek “Bugün batılı ülkelerde başka dinlere mensup olanlardan birçok insan İslam’a yönelmekteler. Ama bu şartlarda Düşmanların İslam karşıtı komploları nedeniyle Suriye’de savaş ve kanlı olaylar yaşanmakta ve mazlum ve Müslüman Suriye halkı kanlar içerisinde bırakılmakta” dedi.

Rahimi daha sonra, önceki gün Halep Üniversitesinde meyadana gelen kanlı terör eylemini hatırlatarak “Bugünlerde İslam ülkelerinden acı haberler alıyoruz ve bütün bunlar bazı Arap ülkelerin paraları ve Siyonist İsrail’le batılı güçlerin yönlendirmeleriyle örgütleniyor” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Rahimi ayrıca “İran halkı kardeş Suriye halkının içinde bulunduğu acı şartlardan dolayı üzüntü duymakta ve her halükarda bütün şartlarda mazlum Suriye halkının yanında yer almaktadır” diye vuguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı