GenelSuriye Dostları

İran halkı Suriye halkına modern tıbbi teçhizatlar gönderdi

Suriye Sağlık Bakanlığı; terör eylemleri neticesinde zarar gören hastanelerde kullanılmak üzere İran halkının Suriye halkına hediye olarak gönderdiği 1.2 milyon dolar değerinde modern tıbbi teçhizatlar ve ambulans araçlarının ilk partisini teslim aldı.

Basına açıklama yapan Sağlık Bakanı Vail el-Halaki; Bakanlığın, İran halkının Suriye halkına hediye olarak gönderdiği 15 adet ambulans aracı ve bir dizi tıbbı cihaz teslim aldığını söyledi.

Bakan Halaki teslim alınan ambulans ve tıbbi cihazların hemen vatandaşların hizmetine gireceğine işaret ederken, bakanlığın illerdeki müdürlükleri ile koordinasyon içinde ihtiyaç ve önceliğe göre bu cihazları dağıtacağını ifade etti.

Sağlık Bakanı Halaki; İran halkının Suriye halkına yardımları kapsamında diğer partilerin iki aylık bir süre içinde Suriye’ye ulaşacağını açıkladı.

Kendi tarafından İran’ın Şam Büyükelçisi Muhammed Rıza Şeybani; İran halkından gönderilen bu yardımların iki ülke arasındaki farklı alanlardaki ilişkiler kapsamında geldiğine işaret ederken, ülkesinin gerçekten ve fiili bir şekilde Suriye halkının yanında olduğunu ifade etti.

Büyükelçi Şeybani; İran’ın Suriye’deki durumlar ve gelişmeler ışığında halkın ihtiyaç ve gereksinimleri en kısa zamanda karşılama özeninde olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu