GenelSuriye Dostları

İran: Irak’taki siyasi anlaşmazlığın tek çözümü görüşmedir

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Irak’ın terör örgütlerine karşı girişimleriyle ilgili olarak “İran, Irak Hükümetinin bu girişimlerini destekliyor” dedi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Afham, Irak Hükümetinin bu ülkenin batısında terör örgütlerine karşı sergilediği tavrıyla ilgili bir soru üzerine “İran İslam Cumhuriyeti uluslararası topluluk, Irak halkı ve Iraklı siyasi grupların çoğuyla birlikte Bağdat Hükümetinin son aylarda Suriye’den nüfuz ederek savunmasız Irak halkını kendi terör eylemlerinin hedefi haline getirmiş olan terör örgütlerine karşı girişimlerini destekliyor” dedi.

Afham ayrıca “Terör örgütleri kendi sabotacı eylemlerinin yanında, özellikle de Iraklı siyasi akımların gelecek Parlamento seçimlerine hazırlandıkları mevcut şartlarda Irak’ın siyasi sürecini hedef alarak bu ülkenin siyasi atmosferindeki istikrarı gerginliğe sürüklemeye çalışıyorlar” ifadesini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Afham açıklamalarının devamında “İslami İran bir kez daha, Irak’taki siyasi anlaşmazlığın tek çözümü olarak görüşme yolunun tercih edilmesi gerektiğini vurgulıyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı