Suriye Dostları

İran İslam Cumhuriyeti 14 mayıs 2020 tarihini, dünyanın iki belası olan korona ve siyonizm’den kurtulmak için dua günü olarak ilan etti

İran İslami İrşad ve Kültür Kurumu ile Medeniyetler Diyalog Merkezi, dünyanın 14 mayıs (dün) tarihini, dünyanın iki belası olan korona ve siyonizmden kurtulmak için dua günü olarak ilan etti.

Konuyla ilgili yayınlanan bildiride, ‘Kahraman İran halkının bu dualarıyla aynı zamanda dünyanın diğer yerlerindeki muhtelif din mensuplarının katılmasını bekledikleri’ne yer verildi.

İran İslami İrşad ve Kültür Kurumu ile Medeniyetler Diyalog Merkezi tarafından yayınlanan bildiride, Kadir Gecesi ve Dünya Kudüs Günü’nün eşiğindeki böyle bir günde, İran halkının dünyanın belası olan korona virüs ile ‘siyonizm’den kurtulma için dua edileceği belirtildi.

Bildiride, iki beladan birinin bugün dünyanın dört bir yerinde milyarlarca insanın hayatını tehdit ettiği ve can aldığı ve diğer siyonizm belasının da başta Filistin toprakları olmak üzere bir çok ülkenin topraklarını işgal ettiği ve bölge ile dünya güvenliğini tehdit ettiğine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu