GenelSuriye Dostları

İran İslam Deviriminin en büyük kazanımı ABD ve Siyonist rejim tarafından yapılan katliamlara ortak olmamasıdır

Mehr haber ajansı muhabirinin bildirdiğine göre, bugünkü Tahran Cuma namazı Ayetullah İmami Kaşani’nin imamlığında eda olundu.

Tahran Cuma hatibi Ayetullah İmami Kaşani hutbesinde Haz. Muhammed(s)’in kutlu doğumunu tebrik ederek mümin İran halkı 1979 yılında İmam Humeyni(r.a)’in arkasında namaz kılarak İslam cumhuriyetinin temelini attığını hatırlattı.

Ayetullah İmami Kaşani, bugünkü İran İslam Cumhuriyeti’nin en büyük iftiharı Anayasası olduğunu, zira bu Anayasa sözde medeniyetli ülkelerin Anayasıyla kıyaslaşarak daha üstün olduğunu dile getirdi.

Allah-ü Ekber nidasından dolayı İran’ın en büyük kazanımlar elde ettiğini söyleyen Tahran Cuma hatibi, İslam devirimin en büyük kazanımı ABD ve Siyonist rejim tarafından yapılan katliamlara ortak olmaması olduğunu söyledi.

Ayetullah İmami Kaşani, İslam devriminin diğer büyük kazanımlarına da işaret ederek, en büyük teknolojik ilerlemelere imza atan İran gençeleri dolaysıyla İslam cumhuriyetinin abluka altına alınamayacağını zira İran milleti Allah-ü Ekber nidasıyla rahmetli İmam Humeyni’nin izinde olduğunu kaydetti.

10 Şubat devrim yıldönümüne de işaret eden Tahran Cuma hatibi, bügün geniş bir şekilde yürüyüş yapacak olan İran milleti emperyalizme karşı hala dik durduğunu, yaptırımlar ise onları dize getiremeyeceğini hatırlatacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı