GenelSuriye Dostları

İran İslami Şura Meclis Başkanı Lacirani, Suriye parlamento heyetini kabul etti

İran İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, Suriye’de bir zamanlar askeri yöntemlerle baskı uygulamaya çalışanların bugün siyasi yönden baskı uygulamaya çalıştıklarını belirterek, Astana sürecinin iyi şekilde ilerlediğini söyledi.

Suriye Parlamentosunda İran dostluk grubu başkan yardımcısı Muhammed Hüseyini Ragıp El Hüseyni ile görüşen Laricani, direnişin askeri savaş zamanında sonuç verdiğini bugün de siyasi yönden etkili olacağını söyledi.

Gelecek yıllarda Suriye’nin daha çok başarılar kazanacağını ifade eden Laricani, İran’ın Suriye’nin yanında yer alacağını, Suriye’nin yeniden imarı konusunda İran’ın özellikle inşaat firmalarının güçlü bir şekilde faaliyette bulunabileceklerini söyledi.

Suriye’nin zor dönemlerini geride bıraktığını ifade eden Laricani, kalan küçük bazı konuların da çözülebileceğini söyledi.

Ragıp El Hüseyini de İran ve Suriye’nin dünyada barış ve dostluk elçileri olduklarını ispatladıklarını ve iki ülkenin stratejik temellerinin aynı olduğunu söyledi.

Suriye aleyhinde savaşan ülkelerin hiç birisinin, ülkenin yeniden imarına katılmayacağını ifade eden El Hüseyini, İran’ın yardımları olmasaydı Suriye’deki durumun bugünkü gibi olmasının mümkün olmadığını söyledi.

Ragıp El Hüseyini , Amerika’nın İran aleyhindeki girişimlerini kınayarak, İran milletinin İslam inkılabı rehberinin liderliği ile yaptırımların üstesinden geleceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu