Genel

İran istihbarat bakanlığı: Ahvaz saldırganlarının kimlikleri belirlendi

İran İstihbarat Bakanlığı, dün gece yayınladığı bildiride, Ahvaz’da askeri geçit sırasında saldırı düzenleyen teröristlerin kimliklerinin ve sözkonusu terör timinin belirlendiğini bildirdi.

İRNA’nın haberine göre, yayınlanan bildiride, 5 kişilik terör timinin bazı mürteci Arap ülkelerin desteğindeki tekfirci ve ayrılıkçı gruplara bağlı olduğu ve bu terör timinin evinin de ortaya çıkarıldığına yer verildi.

İran istihbarat bakanlığı, bildiride, teröristlere destek veren 22 kişinin gözaltına alındığı ve bunların dış destekçilerinin de belirlendiği bildirildi.

Bildiride, terör timinin evinde teröristlere ait patlayıcı madde, askeri malzemeler ve haberleşme gereçlerinin ele geçirildiği kaydedildi.

Bildiride, İslam inkılabı rehberinin emri doğrultusunda terörist gruplara bağlı kişilerin İran içinde ve dışında, İslam inkılabı muhafızlar ordusu, İran ordusu, güvenlik güçleri ve İran yargısının takibinde olacakları ve cezalandırılacaklarına yer verildi.

Bilindiği gibi Ahvaz’daki terör saldırısının sorumluluğunu, IŞİD ve el’Ahvaziye adında Arabistan ve Amerika destekli terör örgütleri üstlenmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı