GenelSuriye Dostları

İran, korsan İsrail rejiminin şiddet eylemlerini arttırmasına tepki gösterdi

İran İslam Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı Sözcüsü, siyonist İsrail rejiminin son günlerde Filistin halkı aleyhindeki saldırılarını şiddetlendirmesini, onlarca Filistinli genci yaralaması ve tutuklamasını kınadı.

İran İslam Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Efhem dün öğleden sonra bu konuda yaptığı açıklamada işgal altındaki Filistin topraklarında Filistin halkının sesini ve kıyamını boğmak için siyonist İsrail rejiminin kendi canice girişimlerini şiddetlendirmesi ve Kudüs’ün Yahudileştirilmesi yönündeki girişimler karşısında kaygısını dile getirdi.

İRİB haber ajansının bildirdiğine göre Efhem, müslüman devletler ve halklardan ve uluslar arası ilgili kurum ve kuruluşlardan, Filistin topraklarında siyonist İsrail rejimi tarafından işlenen cinayetlere tepki göstermelerini istedi.

Siyonistlerin Mescidi aksaya saldırmaları ve müslümanların bu kutsal camiye girişlerine engel olmasını kınayan İran İslam Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı Sözcüsü, siyonist rejimin kesinlikle Mescidi Aksayı zaman ve mekan olarak ayırma hakkının olmadığını ve bunun kabul edilemez olduğunu bildirerek kınadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı