GenelSuriye Dostları

İran, Lübnan’daki Suriyeli mültecilere insani yardım gönderdi

İran İslam Cumhuriyeti’nin Lübnan’da bulunan Filistinli ve Suriyeli mültecilere gönderdiği ilk insani yardım malzemeleri Çarşamba günü bölgeye ulaştı.

İran’ın gönderdiği insani yardım malzemeleri, Filistinli ve Suriyeli mültecilere ulaştırılmak üzere Lübnan başbakanlığına teslim edildi. Yardım malzemelerinin battaniye, gıda maddeleri ve diğer gerekli olan malzemelerden oluştuğu belirtildi.

İran’ın Lübnan büyükelçisi Gazenfer Roknabadi, insani yardım malzemelerinin Lübnanlı yetkililere teslim edildiği törende yaptığı konuşmada, İran’ın yardımları insani dayanışma çerçevesinde gerçekleştiğini, İran Suriye’de güvenlik ve istikrar sağlanıncaya dek Suriye milleti ve devletine desteğini sürdüreceğini belirtti.

Roknabadi, Suriye krizinin siyasi yollardan çözümlenmesi bu ülkenin bölgede Siyonist İsrail’e karşı direniş eksenindeki konumunu daha da güçlendireceğini vurguladı.

Törende başbakan Mikati’yi temsilen bir konuşma yapan Lübnanlı yetkili General İbrahim Beşir de İran’ın Filistinli ve Suriyeli mültecilere yaptığı yardımlardan ötürü şükranlarını sundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı