Suriye Dostları

İran meclis başkanı Galibaf’tan Fransız yetkililerin İslam Peygamberi’ne saygısızlığına tepki

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Muhammed Bakır Galibaf, Fransa elebaşılarının İslam Peygamberi’ne -s- hakaret etmelerini kınayarak, İslam düşmanlarının hileleri kendilerine geri döneceğini belirtti.

Pazartesi günü meclisin genel kurul oturumunun açılışında konuşan Galibaf, Fransa elebaşılarının akılsızca rahmet peygamberi Hz. Muhammed’e -s- hakaret etmeleri dünya genelinde müminleri incittiğini belirtti.

Galibaf şöyle dedi:

Fransa elebaşıları kendileri hakkında en ufak sözleri tahammül edemiyor, ama İslam dini ve tüm semavi dinlerle düşmanlıkta çirkinliği ve saygısızlığı had safhaya ulaştırdıklarını ve bu da insaniyetten, sevgi, barış ve insanların arasında kardeşlikten hiç bir şey anlamadıklarını gösteriyor.

İslami Şura Meclisi Başkanı Galibaf İslam Peygamberi’nin -s- nuru ve Allah tealanın mesajı bu tür kör, sonuçsuz ve insanlık karşıtı uygulamalarla söndürülemeyeceğini vurguladı.

Fransa’nın Chalie Hebdo dergisi son günlerde İslam Peygamberi’ne -s- hakaret içeren karikatürleri yeniden yayımladı. Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ise diplomatik örf ve adetlere ve demokrasi ilkelerine aykırı bir şekilde sergilediği tutumda, Fransa bu tür çirkin ve hakaret içeren karikatürleri yayımlamaya devam edeceğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu