GenelSuriye Dostları

İran meclis başkanı Suriye’yi destekleyen tutumunu bir kez daha yineledi

Suriye Meclis Başkanı Muhammed Cihad Lahham, İran Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani ile ikili ilişkiler ve İslam İşbirliği Örgütünde üye ülkelerin Parlamentolar Birliği Konferansının 9. Dönem hazırlıklarını görüştü.

Her iki taraf, parlamento çalışmalarının pekiştirilmesi ve aktifleştirilmesi ile iki dost ülke ve halkları yanı sıra bölge ve İslam ülkeleri çıkarına ortak koordinasyonun önemini belirttiler.

Her iki taraf, Suriye’de masum sivil insanları ve alt yapıları hedef almakla para ve silah destekli tekfiri terör gruplarının düzenlediği terör uygulamaları kınayarak, teröristleri desteklemek, barındırmak ve onlara kolaylıklar sağlamaktan menetmek için teröristleri destekleyen ülkelere baskı uygulama çalışmalarının zorunluluğunu belirttiler.

Kendi yönünden Laricani, Suriye’nin maruz kaldığı savaşa karşı ülkesinin Suriye’yi destekleyen tutumunu bir kez daha yineledi ve Suriye’nin direnişin ilk safında durduğunu ve dış dayatmaları reddeden tutumlarının bedelini şu anda ödediğini ifade etti.

Laricani, Suriye yönetimi bilincinin bütün komplolara karşı galip geleceğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu