GenelSuriye Dostları

İran meclisinden bir heyet Lübnan ve Suriye’ye ziyaret gerçekleştiriyor

Heyetin ”İran’ın Filistin direnişini her alanda desteklemeye devam edeceği, Suriye’nin içişlerine yönelik yabancı askeri müdahaleye karşı çıktığı ve Batı tarafından bölgedeki müttefiklerine sağlanan kimyasal silahların kullanımını kınadığı” mesajlarını ileteceği ifade edildi

İran meclisinden bir heyetin, bu sabah bölgedeki gelişmeleri görüşmek üzere Lübnan’a hareket ettiği, ardından Suriye’ye gideceği belirtildi.

İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sözcüsü Hüseyin Nakavi, Komisyon Başkanı Alaaddin Burucerdi ile komisyon üyeleri Fethullah Hüseyni ve Cevad Kerimi Kuddusi’den oluşan 3 kişilik heyetin, söz konusu ülke yöneticilerine İran meclisi tarafından 3 önemli mesaj ileteceklerini açıkladı.

Heyetin Lübnanlı ve Suriyeli yetkililere, “İran İslam Cumhuriyeti, Filistin direnişini her alanda desteklemeye devam edecektir. İran İslam Cumhuriyeti ve vatandaşları, Suriye’nin içişlerine yönelik her türlü yabancı askeri müdahaleye karşı çıkmaktadır. İran hükümeti ve milleti, batılı devletler tarafından bölgedeki müttefiklerine sağlanan kimyasal silahların kullanımını şiddetle kınamaktadır” mesajlarını ileteceği ifade edildi.

Nakavi, heyetin toplam 5 gün sürecek ziyaret kapsamında Lübnanlı yetkililer, Hizbullah ve Suriye’nin üst düzey yöneticileri ile bir araya geleceği bilgisini verdi.

Öte yandan ABD’nin Suriye’ye olası askeri müdahalesinin, yarından itibaren İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu’nda görüşülmeye başlanacağı belirtildi.

Benzer Haberler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu